Туроператор
"Скорпіон-Вояж"


| Вхід






58000,м.Чернівці,
Проспект Незалежності 111/оф.31
Телефони:
+380952122663
+380372 902102
  
Меню сайту
статистика
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода

Непал

 


Державна мова: непалі
Населення: близько 23 млн. чоловік
Телефонний код: 977
Грошова одиниця: Непальська рупія (NPR), 1 NPR = 100 пайс, 1 USD ≅ 69,66 NPR, 1 EUR ≅ 95,32 NPR
Віза: потрібна
Вартість «типової» вечері: ~ 10 USD на людину

Містичний Непал славиться своїми красивими горами, приголомшливими храмами і стародавніми пагодами. Сюди їдуть за екзотичною «екскурсіонкою», приголомшливим трекінгом і рафтінгом. А дехто - навіть у пошуках просвітлення через медитацію. Розміщення і походи по ресторанах в Непалі вельми доступні за ціною, а от переліт - довгий, з пересадками і, як наслідок, дуже недешевий. Так що в підсумку непальські турпакети виявляються вельми недешеві. Тривалість та дорожнеча перельоту, мабуть, єдиний мінус цього напрямку.

Столиця - Катманду (Kathmandu), великі міста Бхактапур (Bhaktapur) і Патан (Patan, він же Лалітпур).

Як дістатися
Ряд авіакомпаній пропонує польоти з пересадкою в інших країнах. Для туристів найбільш прийнятний спосіб дістатися до Катманду - через Делі (Індія).

Віза в Непал
Громадянам України і країн СНД для в'їзду в Непал потрібна віза.

Митниця
На пункті в'їзду в країну весь багаж підлягає ретельному огляду. Дозволяється безмитне ввезення 100 сигарет або 25 сигар, 1,5 л алкогольних напоїв або 12 банок пива, 15 котушок фотоплівки і особистих речей. Окремо оформляється одна кіно-або відеокамера, один радіоприймач, один магнітофон, один велосипед, наручні годинники, один набір самописних ручок, до 15 аудіокасет та електронні товари - ввезення цих предметів можливе тільки за умови їх декларування та зворотного вивезення з країни.

Строго заборонено ввезення наркотиків, зброї і військового спорядження. Заборонено вивезення золота, срібла, коштовних каменів, диких тварин, їх шкур і рогів, наркотиків і сировини для їх виробництва. Туристи можуть вивозити сувеніри (зі спеціальними сертифікатами можна вивезти і предмети антикваріату «віком» не старше 100 років). Вивіз будь-яких металевих статуй, ікон і картин, що зображують богів, дозволений тільки з дозволу Департаменту археології Непалу.

Ніяких обмежень на ввіз і вивіз іноземної валюти немає (декларація великих сум обов'язкова). Непальська рупія не може бути ввезена і вивезена з Непалу. Валюта може бути обміняна в Непалі, зробити це можна тільки при вильоті з міжнародного аеропорту Катманду. На наземних прикордонних переходах зворотний обмін неможливий.

Посольство Непалу
Посольство Непалу на Україні (за сумісництвом):
Адреса: м. Москва,2-й Неопалімовскіе пер, 14/7
Телефон: (+7095) 244-02-15, 241-69-43
Факс: (+7095) 244-00-00
E-mail: nepal@orc.ru

Посольство України в Королівстві Непал (за сумісництвом):
Адреса: E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110 057, India
Телефон: (+9111) 2614-60-41
Факс: (+9111) 2614-60-43
E-mail: emb_in@mfa.gov.ua, embassy@bol.net.in
Website: http://www.ukraineembassyindia.org
Режим роботи: 09:00-18:00 (пн-пт)

Номери телефонів
Туристична поліція: 22-018, гімалайська організація рятувальників: 418-755
Телефонні коди міст: Катманду, Бхактапур, Лалітпур ​​- 1, Дхаран - 25, Непалгандж - 81, Покхара - 61.

Транспорт Непалу
У столиці Непалу Катманду ходять автобуси і тролейбуси, є таксі, мото-і велорикші, а також маршрутні таксі. Громадський транспорт постійно переповнений і графік руху практично не дотримується, тому кращий спосіб пересування в Катманду та інших містах - таксі. У денний час його вартість становить 7 NPR за посадку плюс 2 NPR за кожні 200 метрів. У нічний час (після 21:00) таксі дорожчає на 50%.

В автобусах і тролейбусах плату за проїзд (~ 4 NPR) приймає кондуктор. На автобусах і тролейбусах, які належать Транспортній Корпорації Непалу (TCN), застосовується система тарифів з чотирма зонами, для кожної з яких у кондуктора купляється свій квиток певного кольору.

Основним засобом пересування по країні є автобуси. Звичайні автобуси (local bus) дешеві, але постійно переповнені, в салоні, окрім самих пасажирів, перевозять птицю і навіть дрібну худобу, кондиціонерів немає (куди там!), частина пасажирів або вантажів нерідко перевозиться на даху, а технічний стан таких машин, м'яко кажучи, викликає побоювання. Для тих, хто не хоче такого «екстріму», по найбільш популярних напрямках курсують більш сучасні мікроавтобуси (tourist minibus), вартість проїзду на яких на 50-60% дорожче, ніж на звичайному автобусі, а також сучасні машини з кондиціонером (tourist сoach) - проїзд на них коштує в 2-3 рази дорожче звичайного, але все одно недорого. Квитки на туристичні автобуси продаються в турагентствах, на звичайні - в касах автовокзалу. У «піковий» сезон квитки на багато рейсів слід бронювати за 2-3 дні до виїзду. Розплачуючись з таксистами і торговцями, потрібно мати на увазі, що давати здачу з крупної купюри вони не будуть - у такій ситуації їм нерідко простіше взагалі відмовити клієнтові.

Оренда авто
Взяти авто напрокат можна або в офісах міжнародних прокатних контор (вони розташовані в аеропорту) на стандартних умовах, або в місцевих приватних гаражах, які посилено рекомендують оренду машини з водієм (і в цьому є свій резон) або без водія, але за вищою ціною і з великою заставою.

Мінімальний вік для оренди автомобіля - 18 років, міжнародні водійські права дійсні протягом 15 днів, після чого необхідно оформити місцеву ліцензію на управління транспортом.

У Катманду зовсім безладний дорожній рух. Ні світлофорів, ні пішохідних переходів немає, правила не дотримуються принципово. Єдине, що можна зрозуміти, так це те, що рух таки лівосторонній.

У Непалі поширена оренда велосипедів (~ 40-150 NPR) і мотоциклів (100-400 NPR). Для управління мотоциклом необхідне міжнародне посвідчення водія відповідної категорії.

Безпека туристів в Непалі
Обов'язково варто користуватися сейфами готелів, не залишати гроші та інші цінні речі в кімнаті без нагляду. Випадки насильства по відношенню до іноземців в країні надзвичайно рідкісні, а нечисленні конфлікти з місцевими жителями пов'язані, в основному, з грубим недотриманням місцевих норм поведінки.

Під час будь-яких екскурсій рекомендується використовувати закритий одяг: оголені плечі, спини і ноги виглядають для місцевих жителів дуже незвично. Публічний прояв знаків уваги між чоловіком і жінкою засуджується суспільством.

Клімат Непалу
В районах нижче 1000 м над рівнем моря літо жарке - від +30 ° C, а зима тепла: +20 ° C. У гірських районах влітку немає сильної спеки, а зима прохолодна (вночі бувають заморозки до -4 ° C). Влітку випадають рясні дощі.

Готелі Непалу
Готелів у Непалі - велика кількість. У столиці вони майже не поступаються європейським стандартам. По крайній мірі, господарі готелів намагаються розвішувати «зірки», не сильно прикрашаючи реальність. Так, у всіх «четвірках» є басейни - правда, їх розміри і температура води деколи залишають бажати кращого.

Також в Катманду поряд з «п'ятизірковим» готелями зустрічаються і маленькі заїжджі двори - «гестхауси», вони в основному згруповані в туристичному районі Катманду Тамілі. Це невеликі будиночки з мінімальними зручностями, мальовничими садками на дахах, маленькими комнатками і низькими цінами.

В Покхарі теж можна знайти чимало готелів. Ціни там нижчі, ніж в Катманду, але чистота номерів і привітність персоналу залишаються незмінними. Одна з «фішок» готелів в Покхарі - мальовничі садки, в яких ростуть екзотичні дерева та квіти.

В Чітванському національному парку, наступному за популярністю туристичному центрі, також чимало мальовничих готельних комплексів, що складаються з груп одно-або двокімнатних котеджів, розташованих в безпосередній близькості від заповідника або в самому заповіднику. Ціни за номер включають в себе триразове харчування, ранкове і вечірнє сафарі на слонах.

Напруга в електромережі - 220 В. У багатьох районах країни електрики просто немає, а готелі у внутрішніх районах використовують сонячні батареї та дизель-генератори, які видають напругу в діапазоні 110-230 В. З цієї причини холодильники рідкісні навіть в дорогих готелях.

Гроші
Банки відкриті з понеділка по четвер з 9:00-10:00 до 14:00-14:30, у п'ятницю - з 10:00 до 12:00. Офіційні обмінні пункти працюють зазвичай з 9:00 до 19:00, часто без вихідних.

Обмінний курс непальської рупії жорстко прив'язаний до індійської. Офіційний курс визначається державним банком Nepal Rastra Bank і публікується в щоденних газетах. Можна обміняти гроші і неофіційно - «чорний» валютний ринок, незважаючи на офіційну заборону, функціонує активно і відкрито. Курс в такому випадку приблизно на 10% вигідніше поточного банківського. У містах до оплати приймається більшість іноземних валют, в тому числі індійські рупії, але у внутрішніх районах країни розплатитися чимось, крім місцевих грошей, практично неможливо.

У ресторанах і в таксі, щоб показати, що обслуговування сподобалося, слід подати знак офіціантові або шоферу (негативне похитування головою або аналогічний жест рукою з вказівкою на гроші), що здачі не потрібно. При покупках рекомендується мати на руках якомога більше дрібних купюр. Монети практично не мають ходіння (їх використовують тільки на пожертвування в храмах), так як всі розцінки перевищують кілька рупій. Не варто брати при обміні або на здачу порвані або брудні купюри (а таких тут немало) - швидше за все, у іноземця в іншому місці їх просто не приймуть до оплати.

Шопінг та магазини Непалу
На головних вулицях Катманду і у великих готелях знаходиться безліч магазинів для туристів. Великі магазини і маленькі крамнички рясніють ювелірними прикрасами із золота і срібла, тибетськими килимами, виробами з дерева і металу, одягом і типовими непальськими сувенірами. Торгуватися можна і потрібно практично скрізь, крім великих магазинів, де ціни фіксовані. При грамотному підході можна збити ціну буквально в рази. Антикварний виріб можна вивезти з країни, лише отримавши спеціальний дозвіл Департаменту археології.

Кухня і ресторани Непалу

Саме типове блюдо в Непалі - «дал» - варений рис, до якого подаються сочевиця і овочеве каррі, а також свіжа або маринована соя, яка може бути дуже гострою. В горах типовою їжею є також картопля, пшениця, пшоно та інші вуглеводи. М'ясо - делікатес і подається в основному тільки у свята і особливих випадках. Зате всюди є вегетаріанські страви. Якщо подають м'ясо, це, швидше за все, м'ясо буйвола, кози, курчати або навіть яка (корови в Непалі користуються тим же священним статусом, що і в Індії, так що яловичину в країні не їдять).

А от супи в Непалі взагалі відсутні в меню як клас. Зате в паджаналі (місцевих кафе) можна спробувати «мамо» - великі пельмені з начинкою з баранячого фаршу і спецій, що готуються іншими, ніж в Україні способом - на пару. Повний обід на чотирьох, що складається з великих порцій непальських пельменів, салатів та кількох пляшок «джанджа» (місцевого домашнього пива) обійдеться всього лише в 10 USD. До обіду можна замовити трохи Роксі - непальської рисової горілки, кріпость якої часто значно перевищує 40 °. А завершити трапезу можна «ладу» - солодким борошняним блюдом, і прекрасним непальським чаєм.

У Катманду відкрито безліч маленьких і затишних кафе, німецьких і французьких булочних, представлена ​​італійська кухня. У Непалі їдять двічі на день: близько 10-11 ранку і 7-8 вечора, а вранці п'ють чашку чаю. В нетуристичних районах можна не знайти де поїсти до 10 ранку.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Непалу
На півдні країни розташоване містечко Лумбіні - місце, яке вважається батьківщиною Будди. Тут стоїть храм на честь його матері, а також безліч буддистських храмів, побудованих в різних архітектурних стилях країнами, на території яких сповідують буддизм.

Покхара - друге за величиною місто Непалу і один з найпопулярніших курортів країни, розташований на березі красивого озера Фева. 

Курси медитації
Ці унікальні курси можна пройти в Копані, розташованому в 25 км на схід від Катманду. Орієнтовна програма дня цих занять складається з ранкової медитації, навчання, обговорення ранкової лекції, медитації під керівництвом наставника, обговорення підсумків дня. Вартість програми на одну людину на сім днів ~ 530 USD.
Крім того, тут можна взяти участь в щорічному «просунутому» курсі медитації тривалістю в один місяць, спілкуватися з членами сангхи, користуватися великою бібліотекою з великим відділом спеціальної літератури, здійснити тимчасове усамітнення під керівництвом досвідчених фахівців. А потім - продовжити програму навчання медитації та йоги в Центрі Йоги Хансада.

Активний відпочинок
На території Непалу знаходиться десять найвищих піків світу, в околицях яких прокладені тисячі маршрутів - від простих і коротких (на 3-4 дні), до тривалих і вкрай складних (на 3-4 тижні). Шість найпопулярніших маршрутів: трек до базового табору Евересту, трек в районі Хеламбу, трек в горах Лангтанг і три трека по масиву гори Аннапурна. Перший з цих трьох - до селища Джомсом, другий - навколо Аннапурни, третій - до Святилища вершин Аннапурни.

Для любителів гірського велосипеда в Непалі - справжнє роздолля. Взяти напрокат велосипед можна в Катманду, Покхарі або інших містах. Спеціально для байкерів організовуються велосипедні тури: багатоденний маршрут забезпечується харчуванням, заброньованими по шляху проходження готелями або кемпінгами, прокатом спорядження.

Шанувальники рибної ловлі теж отримають в Непалі прекрасну можливість зайнятися своїм улюбленим хобі. В тутешніх річках водиться магшір - риба сімейства коропових, що досягає більш 20 кг ваги.

Крім того, популярністю користується сплав по гірських річках на плотах, байдарках або інших плавзасобах. У Непалі є кілька річок, на яких проводиться рафтінг.

Національні парки Непалу

Національний парк Аннапурна, Читван і Сагарматха. З відвідувачів національних парків та заповідників стягується вхідна плата - від 500 до 2000 NPR на людину в день.

Для відвідування всіх національних парків необхідно оформити два документи: книжку TIMS (Trekker's Information Managment System) - реєстрація учасника треккінга перед виходом на маршрут. Книжка буває зеленого (для індивідуалів) і коричневого (для членів організованої групи) кольорів. Для отримання необхідно заповнити анкету і додати дві фотографії 3х4 см. І дозвіл (permit), для отримання якого також необхідно заповнити анкету і додати дві фотографії 3х4 см.

Обидва документи можна оформити в Tourist Service Center або на КПП в Дунче (Dunche).

 Віза по прильоту в аеропорту. На 15 днів — 25 $, 30 днів — 40 $, 90 днів — 90 $. При собі мати два фото 3х4.
Форма входу
Годинник
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024 |